Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

Ο κατήφορος δεν έχει σταματημό...

Για άλλο ένα ματς οι "GIALLOBLU" δεν κατάφεραν να πάρουν τους 3 βαθμούς απέναντι στην Φροζινόνε και ηττήθηκαν με 3-2 και έπιασε για τα καλά τον πάτο της βαθμολογίας..
Το ματς όμως στάβωσε από την αρχή που η Ελλάς Βερόνα μόλις στο 19 λεπτό έμεινε με 10 παίχτες με απευθείας κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα της τον Ράφαελ αλλά το κακό <δίπλωσε>γιατί  ήταν κ πέναλτι,ο Ciofani sto 22' δεν αστόχησε και η Φροζινόνε μπήκε μπροστά στο σκόρ με 1-0.Στο 40' κ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Ciofani ξανά διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του αλλά κ τα δικά του,στο Α' ημίχρονο η Ελλάς Βερόνα απλά δεν μπήκε στο ματς.Το δεύτερο ημίχρονο και πάλι δεν ξεκίνησε καλά για την Ελλάς Βερόνα και 48' δέχτηκε και τρίτο γκολ από τον Ντιονίζι και εκεί όλοι πιστέψαν ότι ματς τελείωσε κ κάπου εκεί οι"Gialloblu"πήγαν φέρουν το ματς στα ίσα αλλά δεν προλάβαν να ολοκληρώσουν την προσπάθεια τους..Στο 69' ο Viviani με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-1,το γκολ του Βαγγέλη Μόρα (με κεφαλιά από κόρνερ του Βιβιάνι) δεν αποδείχθηκε αρκετό για την Ελλάς Βερόνα, που έχοντας μείνει από νωρίς με δέκα παίχτες ηττήθηκε με 3-2 στο Φροζινόνε. Ηταν το πρώτο γκολ στο φετινό πρωτάθλημα για τον 34χρονο διεθνή αμυντικό και το πέμπτο του με τη φανέλα της Βερόνα.

Frosinone - Hellas Verona 3-2 | Cronaca e tabellino
FROSINONE (4-4-2): 33 Leali; 28 Rosi, 24 Diakité, 6 Blanchard (dal 62' 69 Bertoncini), 3 Crivello; 17 Paganini, 21 Sammarco, 5 Gori, 10 Soddimo (dal 72' 7 Frara); 9 Daniel Ciofani, 18 Dionisi.

HELLAS VERONA (4-3-3): 1 Rafael; 3 Pisano, 18 Moras, 22 Bianchetti, 69 Souprayen; 23 Ionita (dal 56' 19 Greco), 24 Viviani, 10 Hallfredsson; 16 Siligardi (dal 22' 95 Gollini), 9 Toni, 21 Juanito Gómez (dal 46' 11 Pazzini).