Τετάρτη 20 Μαΐου 2015

Νίκη για τους "GIALLOBLU" με ανατροπή....

Στο αδιάφορο βαθμολογικά Ελλάς Βερόνα-Εμπολι η πρώτη ήταν που πήρε το ματς, κάνοντας την ανατροπή (2-1). Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Σαπονάρα (6'), αλλά στο 23' ισοφάρισε με κεφαλιά από φάουλ ο Βαεγγέλης Μόρας (έπαιξε και στα 90 λεπτά). Ο Σάλα (67') χάρισε το «τρίποντο» στους γηπεδούχους, που είχαν έναν λυπημένο στη σύνθεση τους. Ο Λούκα Τόνι που παλεύει για την κορυφή των σκόρερ, είδε τον Μπάσι να τον σταματάει δύο φορές και άλλη μία το οριζόντιο δοκάρι και έτσι έμεινε στα 19, δηλαδή στο -1 από τον capocannoniere, Κάρλος Τέβες. Στα τελευταία επτά λεπτά μπήκε στο παιχνίδι και ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος.

Hellas Verona (4-3-3): Rafael, Pisano, Moras, Marquez, Agostini, Sala(45′ st Marques sv), Obbadi, Hallfredsson(37′ st Lazaros sv), Gomez(38′ pt Fernandinho), Toni, Greco

Empoli (4-3-1-2): Bassi , Laurini, Rugani, Barba, Hysaj, Vecino (12′ st Croce), Valdifiori, Zielinski (32′ st Verdi sv), Saponara, Maccarone (26′ st Mchedlidze), Pucciarelli