Τετάρτη 6 Μαΐου 2015

Δεν την άφησαν....

Στη Βερόνα, στο «ελληνικό» ντέρμπι μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και της Ουντινέζε, οι φιλοξενούμενοι πήραν το «τρίποντο» με 1-0. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Ντι Νατάλε στο 62ο λεπτό, έχοντας μπει στο γήπεδο μόλις τρία λεπτά νωρίτερα ως αλλαγή. Η Ελλάς Βερόνα ολοκλήρωσε το ματς με 9 παίκτες λόγω αποβολών του Σάλα στο 60’ και του Μάρκεζ στο 90’(πέρα για πέρα άδικες). Οι Μόρας και Ταχτσίδης έπαιξαν σε όλο το 90λεπτο για τους "Gialloblu". Από την άλλη, ο Καρνέζης ήταν κάτω από τα δοκάρια της Ουντινέζε, ενώ ο Κονέ ξεκίνησε βασικός και έγινε αλλαγή στο 71’.

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ: Μπενούσι, Σάλα, Ράφα Μάρκες, Μόρας, Πιζάνο, Ταχτσίδης, Ομπαντί (77' Σαβιόλα), Γκρέκο, Νικολάς Λόπες (63' Αγκοστίνι), Γιάνκοβιτς (87' Φερναντίνιο), Τόνι.
ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Καρνέζης, Βίντμερ, Ντανίλο, Μπούμπνιτς, Πίρις, Πίντζι, Αλάν, Παναγιώτης Κονέ (71' Μπρούνο Φερνάντες), Γκιλιέρμε, Τερεό (88' Αγκίρε), Πέριτσα (59' Ντι Νατάλε).