Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

Ούτε τώρα....!!!( All Goals Highlights)

Δίχως νίκη στο πρωτάθλημα παρέμεινε η Ελλάς Βερόνα, η οποία στην έδρα της ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Σασουόλο.
Οι γηπεδούχοι έψαχναν σαν... τρελοί ένα «τρίποντο», καθώς βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και παλεύουν για τη σωτηρία τους. Ωστόσο, απέτυχαν για άλλη μία φορά να τα καταφέρουν.
Ο Φλοκάρι στο 35ο λεπτό έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους, για να έρθει τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τόνι και να φέρει το ματς στα ίσα, «κλείνοντας» το πρώτο ημίχρονο στο 1-1.
Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους, με την Ελλάς να φτάνει κοντά στην ανατροπή στο 88', ωστόσο ο Κονσίλι πραγματοποίησε δύσκολη επέμβαση σε προσπάθεια του Μπιαντσέτι για να παραμείνει τελικώς το 1-1.
 Hellas Verona (4-2-3-1): Gollini 6,5; Sala 6,5, Bianchetti 5,5, Moras 6, Souprayen 5,5; Hallfredsson 5,5 (14' st Greco 6), Viviani 6; Wszolek 6,5, Ionita 5,5, Siligardi 5 (15' st Pazzini 6); Toni 6,5. A disp.: Rafael, Coppola, Helander, Winck, Matuzalem, Zaccagni, Jankovic, Fares. All.: Delneri 6
Sassuolo (4-3-3): Consigli 6; Vrsaljko 6,5, Cannavaro 6, Acerbi 6, Peluso 5,5; Pellegrini 6 (37' st Duncan sv), Missiroli 6, Laribi 5,5 (23' st Biondini 6); Politano 6 (13' st Floro Flores 6), Floccari 7, Sansone 6,5. A disp.: Pegolo, Pomini, Longhi, Gazzola, Fontanesi, Ariaudo, Falcinelli. All.: Di Francesco 6